Teknoloji

Chery, Türkiye’de Otomobil Fabrikası Açabileceğini Açıkladı

Çin merkezli otomobil devi yıllar sonra Türkiye’ye dönmeye hazırlanıyor Chery , bugün Türkiye’de üretim konusunu gündeme getirdi. Çin’de düzenlenen Şanghay Otomobil Fuarı’nda Chery’nin Türkiye’deki geleceği için değerli açıklamalar yapıldı.

Dünyaya Konuşan Chery Group Yönetim Kurulu Lideri Yin Tongyue , Türkiye’ye büyük önem verdiklerini vurguladı. Bölgelerinde yerelleşmeye önem verdiklerini belirten Tongyue, Türkiye’de üretime başlamak için gerekli şartları anlattı.

Chery’nin Türkiye’de üretim yapabilmesinin tek şartı 150 bin araç satması.

Yin Tongyue, “ 150 bine yakın bir rakama ulaşırsak Türkiye üretim için çok iyi bir alternatif olacak. Sözleriyle 150 bin satış sonrası potansiyel bir fabrika haberini paylaştı. Türkiye’de bir fabrikanın yanı sıra başka bir Ar-Ge merkezi kurabileceklerinden de bahsetti.

Tongyue, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’daki durumları hakkında bilgi paylaştı. Tongyue, Rusya’nın tüm Avrupa’dan çekilmesiyle pazarın kendilerine kaldığını, fırsatı kaçırmadıklarını söyledi. Avrupa’da sayılarını ikiye katladılar.açıkladı.

Chery’nin Türkiye’ye girişi hakkında bilinmesi gerekenler:

Chery, herhangi bir aracı veya yetkili satıcı olmaksızın doğrudan kendi adına Türkiye’ye giriş yapacaktır. Türkiye’nin 7 bölgesine temsilci atayacak ve 2024 yılı sonuna kadar 40 bayi açmış olmak hedef alacak. Chery’nin yeni modeli Omoda 5 de Türkiye’de ilk kez satışa çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu