Haber

Edirne ‘seçim güvenliği’ için toplandı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve 28. Milletvekili Seçimleri öncesi alınacak tedbirlerin görüşüldüğü “Seçim Güvenliği Toplantısı” Edirne Valiliği Toplantı Salonu başkanlığında gerçekleştirildi. Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık.

Vali Kırbıyık başkanlığında yapılan toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ile 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinin barış ve güven ortamında gerçekleşmesi için alınan tedbirler gözden geçirildi.

Video konferans temalı toplantıya Vali Yardımcıları Sıdkı Zehin, Ali Uysal, Eyyüp Batuhan Ciğerci, Samet Öztürk, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, İl Jandarma Komutanı Albay Suat Dönmez ve ilgili kurum müdürleri katılırken, kaymakamlar da katıldı.

Toplantıda, seçim güvenliğine ilişkin her türlü tedbirin aksamaya yol açmayacak şekilde alınması, sandık kurullarının güvenliğinin sağlanması, oy kullanma sırasında huzuru ve güvenliği bozacak durumlardan kaçınılması, oy verme işleminin başlatılması ve sonlandırılması. oy kullanma sürecini sadakatle yürütmek, seçim yasaklarını dikkatli ve dikkatli bir şekilde uygulayarak aksamalardan kaçınmak. Gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

haber-golova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu