Haber

Genco Erkal’ın “Imapator” Oyunu İlk Kez Seyirciyle Buluşuyor

FAHRETTİN ÖZTÜRK

Usta sanatçı Genco Erkal’ın yeni oyunu “İmparator” dün akşam Trump Performance Center’da prömiyer yaptı. Sanatçı, ‘istihbarat bakanından’ ‘imparatorun uşağına’ kadar 6 farklı karakterle seyirci karşısına çıktı.

Usta tiyatrocu Genco Erkal, dün akşam yeni oyunu “İmparator” ile seyirciyle buluştu. Dostlar Tiyatro tarafından sahneye hazırlanan ve Asya Tiyatro tarafından sahnelenen oyunun prömiyeri dün akşam 20.30’da Mecidiyeköy Trump Gösteri Merkezi’nde yapıldı.

44 YILLIK BÖLGESİNİ VE YORUMUN SONUNU ANLATTI

Colin Teevan’ın Ryszard Kapuscinski’nin “Afrika Aslanı” adlı kitabından Türkçeye uyarladığı Dostlar Tiyatrosu’nun bu yeni oyunu “İmparator”, Etiyopya İmparatoru Haile Selassie’nin 44 yıllık saltanatını ve bitişini anlatıyor. Haile Selassie’nin tahttan indirilmesi ve monarşinin sona ermesiyle birlikte, can çekişen bir rejimin son anlarını düşündüren dramatik ve büyüleyici bir imparator ve sürükleyici bir oyun sizi bekliyor. Oyunda diktatörün ve sarayın hayatı saray görevlilerinin gözünden anlatılır.

GENCO ERKAL, OYUNU BİLETE DÖNÜŞTÜREREK DRAMATURJİSİNİ YAPTI

Oyunu Türkçeye çeviren ve dramaturjisini yapan Genco Erkal, aynı zamanda oyunu yönetiyor. Sahnede Genco Erkal’a Enes Sarı eşlik ediyor. Kıyafet tasarımı Özlem Kaya’ya, müzik ise Nazım Çınar’a ait. Afiş tasarımı Tülay Ulukılıç ve Uğurcan Ataoğlu, Işık tasarımı Hakan Özipek.

OCAK AYINDA ÇEKİLMESİ GEREKEN TARİHLER VE SAHNELER

Oyun, 28 Ocak Cumartesi günü saat 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 30 Ocak Pazartesi günü saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) sahnelenecek.

“İmparator” İstanbul’un ardından en kısa sürede Ankara ve İzmir’de, ardından da tüm Türkiye’de tiyatroseverlerle buluşacak.

bergamaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu