Ekonomi

Halk Et markalarına bir yenisini daha ekledi

ÇORUM (İGFA) – Çorum Belediyesi Halk Et Kombinası, insan gıdası olarak kullanılamayacak yan ürünleri ve hayvan atıklarını ekonomiye kazandırıyor. Hulk Mama markasıyla konserve kedi köpek maması üretimi yapan tesis, Türk Patent Enstitüsü’nden marka ve patent tescili aldı.

2020 yılında marka ve patent belgelerini alarak Halk Et olarak üretime başladıklarını açıklayan Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, “Ar-Ge çalışmalarımızla marka yaratmaya devam ettik. Sancak Kavurma, “Çorum’dan” ve “ondokuz” markalarımızla kavurma ve sucuk üretimine devam ettik. Sancak Kavma markasıyla Türkiye’nin her yerinde Tarım Kredi Kooperatifi pazarlarında satışlarımıza devam ediyoruz. Son olarak inovasyon çalışmalarımızdan biri olan Hulk Mama adı altında marka ve patent tescillerini alarak kedi köpek maması üretimine başladık” dedi. söz konusu.

Çöplü, “Tesisimizde büyük miktarda kesme atığı oluşuyor. Bu atıkların bertaraf edilmesinin yüksek maliyetleri vardır, bu da tüketimin devam etmesi anlamına gelir. Bu amaç için; Çorum Belediyesi, Halk Et Kombinasının yanı sıra Taze Kedi Köpek Maması Üretim Tesisi kurarak mevcut atıklardan faydalanacak. Mevcut atıkların kedi köpek maması üretiminde kullanılmasıyla Belediyemize doğrudan gelir getirecek bir işletme kazandırılacak. “Bu girişimle doğrudan ve dolaylı olarak yeni istihdam yaratılacak.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu