Ekonomi

TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik: Tarımda kaybedecek vaktimiz yok

Türkiye Koyun Keçisi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda düzenlenen daire devir teslim töreninin ardından açıklamalarda bulunarak, tarımda kaybedilecek vakit olmadığını kaydetti.

Bakanlıkta düzenlenen görev teslim törenine katılan Orgeneral Çelik, eski Bakan Kirişci’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, yeni Bakan Yumaklı’ya başarılar diledi.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, etap devir teslim töreninin ardından yaptığı açıklamada, “Yeni Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’nın, Bakan Yardımcılığı görevinde bulunduğu süre boyunca, bağlı KİT’lerle yaşadığımız sorun ve sıkıntılara hiç vakit kaybetmeden büyük hizmetleri oldu. Bakanlığımıza analiz odaklı yaklaşımla büyük başarıların önünü açtık.Bu vesileyle bakanlık görevine atanmasıyla tarım dairesinde olumlu bir hava oluştu.Adım adım ilerleyeceğimize inancım tam. Sayın Bakanımızla daire temsilcileri ve paydaşlar olarak takım ruhu içinde keyifli hizmetlere ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da kendisine yakışır bir kabine oluşturmuştur. dairemizin sorunlarını iyi bilen, yeni kabinede göreve başlayan, ülkemizin refah ve refahı için yapılan her türlü hizmeti anmak ve takdir etmek görevlerimizden biridir. Bu anlamda eski Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye ve diğer bakanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

“Tarımda kaybedecek vaktimiz yok”

Tarımda kaybedilecek zaman olmadığını vurgulayan Başkan Çelik, “Tarım sektörünün analiz bekleyen birçok sorunu var. Tarımda zaman kaybetmeden ardı ardına ataklara ihtiyaç var. Dolayısıyla kaybedecek vaktimiz yok. tarımda.Türkiye’nin Yüzyılı üretim yılı olmalıdır.Üretim yolundan gidilecektir.Başarının kazananı üreticimiz,vatandaşımız ve ülkemiz olacaktır.İşte bu yüzden tarım kadar değerli olan tarım sektörü sorunların analizinde savunma sanayi ilk sırayı almalıdır.Dün de olduğu gibi 7/24 Bakanlığımızın emrindeyiz.Taleplerimiz kişisel çıkarlar için değil, üreticilerimizin önünü açmak için olacak. ve 85 milyon tüketicimizin hak ve menfaatlerini korumaktır.Bu nedenle Bakanımız İbrahim Yumaklı’nın öncülüğünde Bakanlığımız bürokratları ile iş birliği yaparak hibe vererek sorunlarımızın hızla çözüleceğine inancımız tamdır. – ANKARA

haberkucukcekmece.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu